image Ana sayfa     image Hakkımızda    image Projelendirme   image Referanslar     image İletişim  
 
Menu HİZMETLERİMİZ

TRANSPARAN CEPHELER
 

Cam Kolonlar

Cam Kolonlu Transparan Cephe'lerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, "heat soak" testinden geçirilmiş cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanmaktadır.
Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Çelik Konstrüksiyonlu
Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Özel paslanmaz rotiller vasıtasıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Düşey ve yatay derzlerin sızdırmazlığı için ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılmaktadır..

Çelik Gergili
Yapıya farklı bir mimari hareket ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak cam, paslanmaz çelik, gergi elemanları ve özel olarak tasarlanmış paslanmaz çelik tutamaklar kullanılmasıdır. Bu cephe sisteminde arka taşıyıcı konstrüksiyon olarak mimari estetiğe uygun yüksek mukavemetli çelik gergi sistemleri kullanılmakta ve cephe bu konstrüksiyona taşıttırılmaktadır. Sistemin sızdırmazlığı, yatay ve düşey cam derzlerinde ultraviyoleye dayanıklı silikonla sağlanmaktadır.

Cam Kirişli
Cam Kirişli Cephe Sistemi'nde; Yatayda temperli, "heat soak" testinden geçirilmiş kalın cam plakalar arka taşıyıcı sistem olarak kullanılır. Bu cam plakalar yatayda birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 6mt. yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile arka cam taşıyıcılara mekanik olarak bağlanmaktadır.
Bu transparan cephe sisteminde camlar, lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.Varol Cephe Sistemleri İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.
Ofis Adres: Çamlık Mahallesi İkbal Caddesi Pamuk Sokak No:12/16 Kaçkarpark Plaza Kat:7 D: 36  Ümraniye/ İstanbul
Atölye Adres: Dumlupınar Mahallesi Malatya Caddesi No: 21/A Kazımkarabekir/ Ümraniye İstanbul
Telefon: 0216 314 15 54 Pbx / Fax: 0216 527 80 59-
E-mail: info@varolcephe.com
 

Dizayn Erdeniz