image Ana sayfa     image Projelendirme   image Referanslar   image E-Katalog    image İletişim  
 
Menu HİZMETLERİMİZ

ALTERNATİF KAPLAMALAR
 

Alüminyum Kompozit Panel

Kompozit Panel Cephe Sistemi, duvar üzerine ısı izolasyonu uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya tesbit edilmektedir. Kompozit paneller düşeyde özel ayarlı klipslerle ana taşıyıcıya monte edilmekte, böylece hem yatayda, hem de düşeyde kompozit panelin genleşmesi sağlanmakta ve paneller üzerinde ısıl genleşmelerden dolayı oluşacak deformasyonlar önlenmektedir.

Alüminyum Levha
Alüminyum Kompozit Panel Sisteminde olduğu gibi, duvar üzerine ısı izolasyonu uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya tesbit edilmektedir. Bu sistemde, 3 mm kalınlığında elektrostatik toz boyalı alüminyum levhalar düşeyde özel ayarlı klipslerle ana taşıyıcıya monte edilmekte, böylece hem yatayda, hem de düşeyde levhanın genleşmesi sağlanmakta ve üzerlerinde ısıl genleşmelerden dolayı oluşacak deformasyonlar önlenmektedir.

Seramik, Granit, Terra cotta
Seramik ve Granit Sistemler; Mevcut binanın sağır cephelerinde duvarların ısı izolasyonu sağlandıktan sonra bu sisteme ait alt taşıyıcı ve alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanır. Taşıyıcı profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya tesbit edilmektedir. Bu sistemde tercih edilen seramik veya granit modülleri, klipsli veya kanallı sistem olarak alüminyum alt taşıyıcı konstrüksiyona bağlanmaktadır.

Terra Cotta Sistemler; Tamamen kil ve doğal malzemelerden üretilen Terra Cotta Cephe Kaplama Ürünleri gerek üretimi gerekse zengin renk ve desenleri ile bina cephelerinde çok seçenekli mimari tasarımlara imkan sağlamaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen Terra Cotta Cephe Kaplama Ürünleri, donmaya ve atmosferik etkilere karşı dirençli olup tamamen geri dönüşümlüdür. Muhtelif markaların Terra Cotta cephe kaplama ürünlerini kullanarak tasarlanan Metal Yapı Terra Cotta Cephe Sistemleri'nde paneller arasında düşey derzlere fuga profili yerleştirilerek cephe bütünlüğü sağlanmaktadır. Yatay derzlerde ise paneller arasında yer alan 12 mm'likfuga boşlukları, cephenin arkasında doğal bir hava sirkülasyonunun oluşmasına müsaade etmektedir.

Ahşap
Varol Cephe, mimarların tercihleri doğrultusunda bina cephelerinde ahşap panel uygulamaları da gerçekleştirmektedir. Ahşap, cam ve metal malzemelere göre binaya çok daha sıcak ve doğal bir görüntü kazandırdığı için günümüz mimarisinde en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Uygulaması cam panel sistemlerinde olduğu gibidir.

Compact Laminat
Compact Laminat, kraft kağıdı katmanlarının dekoratif kağıt yüzeyler ile kaplanmasından oluşmaktadır. Kraft kağıtlar fenol reçine, yüzey kağıtlar ise mukavemetli ve çizilmeyen melamin reçinesi ile emprenye edilerek 150°C ısı ve 100 kg/cm2 basınç altında preslenerek dış cephe ve iç mimaride kullanılabilen paneller oluşturmaktadır.
Compact laminat panellerin, bina cephesine braketler vasıtasıyla ankre edilmiş alüminyum T ve L profillere veya bina cephesine kimyasal dübel ve metrik rotlar vasıtasıyla ankre edilmiş çelik profil ve karkas sistemine yapıştırılması şeklinde uygulanır. Panel kalınlığı tamamen iklim koşulları ile ilgili olup, paneller arasındaki derz boşlukları açık olabileceği gibi klape, lambalı gibi derz kaplama sistemleri geliştirilebilir. Derz aralığı mesafesi açık sistemlerde panel kalınlığı kadar olmalıdır.
Varol Cephe Sistemleri İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.
Ofis Adres: Çamlık Mahallesi İkbal Caddesi Pamuk Sokak No:12/16 Kaçkarpark Plaza Kat:7 D: 36  Ümraniye/ İstanbul
Atölye Adres: Dumlupınar Mahallesi Malatya Caddesi No: 21/A Kazımkarabekir/ Ümraniye İstanbul
Telefon: 0216 314 15 54 Pbx / Fax: 0216 527 80 59-
E-mail: info@varolcephe.com
 

Dizayn Erdeniz